VUB zlacnela hypotéku o 0,6 %

VÚB banka od začiatku tohto týždňa znížila úrokové sadzby flexihypoték. Klienti tak môžu získať úver až o 0,6% lacnejšie. Navyše každý, kto o flexihypotéku požiada do konca apríla, získa automaticky 50%-nú zľavu z poplatku za poskytnutie úveru.

„Najviac zlacneli flexihypotéky s 5-ročnou viazanosťou. Pri bezúčelovej euroflexihypotéke ide o rozdiel 0,6%, euroflexihypotéka a bezúčelová flexihypotéka išli dole o pol percenta a účelová flexihypotéka o 0,4%,“ uviedla riaditeľka produktového manažmentu VÚB Ľubica Foltánová. Zníži sa aj úroková sadzba flexihypotéky s 10-ročnou viazanosťou ako aj hypotéky v EUR s ročnou fixáciou. Rozdiel úrokových sadzieb účelových a bezúčelových flexihypoték po znížení sadzieb predstavuje už len 0,4%.

Nové sadzby flexihypoték:
Typ úveru Fix na 1 rok Fix na 5 rokov Fix na 10 rokov
Flexihypotéka od 4,94% od 5,14% od 5,24%
Euro flexihypotéka od 5,04% od 4,94% -
Bezúčelová flexihypotéka od 5,34% od 5,54% -
Bezúčelová euro flexihypotéka od 5,44% od 5,34% -
VÚB bola prvou bankou, ktorá začala na Slovensku poskytovať hypotekárne úvery a je aj najväčším inovátorom v tejto oblasti. Na trh priniesla väčšinu zásadných noviniek, ako napr. hypotekárny certifikát, možnosť bezplatného splatenia 20% hypotéky na ročnej báze, vybavenie hypotéky na kľúč prostredníctvom hypotekárneho poradcu alebo 120%-né financovanie. V rámci súťaže Zlatá minca 2007 bola flexihypotéka ocenená ako najlepšia hypotéka na Slovensku a potvrdila tak celkovú dominanciu produktov VÚB banky, ktoré zvíťazili v šiestich z celkového počtu deviatich bankových kategórií a v ďalších dvoch získali druhé miesto.

VÚB je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Na Slovensku poskytuje svoje služby prostredníctvom 207 retailových pobočiek a 11 hypotekárnych centier. VÚB zároveň prevádzkuje 35 firemných pobočiek, ktoré predstavujú najširšiu sieť bankových pracovísk špecializovaných výlučne na poskytovanie služieb malým a stredným podnikom a samospráve.